PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174167}

Chłopiec z latawcem

The Kite Runner
7,6 18 728
ocen
7,6 10 1 18728
7,0 4
oceny krytyków
Chłopiec z latawcem
powrót do forum filmu Chłopiec z latawcem

Uwielbiam nie-wojenne filmy osadzone na bliski wschodzie, więc byłem nastawiony całkiem pozytywnie. Nie najgorsza gra aktorska, genialne ujęcia latawców podczas walk. Aleeee nie mam pojęcia, kto pozwolił, by film uzupełniała tak tragiczna muzyka. Santaloalla w Babelu co prawda postawił poprzeczkę cholernie wysoko, lecz pomimo tego NIKT NIE POWINIEN DAWAĆ TEJ PIEPRZONEJ GITARY, KTÓRA BRZMIAŁA, JAKBY JĄ KTOŚ WE FRUITY LOOPSIE ZAGRAŁ W 3 MINUTY. Chodzi mi o gitarę elektryczną, która pojawiała się w tych bardziej dramatycznych momentach.

Oprócz tego, jak już zacząłem porównania do Babelu (mojego ukochanego filmu zresztą), to napomknę, że Chłopiec Z Latawcem bardziej śmierdzi propagandą i dużo mocniej widać amerykański styl fimowania. Na szczęście nie wpieprzono tu nigdzie wątku z wrześniowymi zamachami, które nastąpiły około rok po akcji filmu. I chwała im za to.

Straszna muzyka, kilka ślicznych, zapadających w pamięć ujęć.. i całkiem wzruszające momenty. Muszę dać 7. Ale może kliknę na 8.

ocenił(a) film na 6
Kazback_

Z kolei ja nastawiona byłam pozytywnie ze względu na książkę Hosseiniego i dobrą opinię o filmie - miałam nadzieję, że film będzie świetnym uzupełnieniem książki. Niestety ekranizacja nie spełniła moich oczekiwań, ponieważ cudowna historia została mocno uproszczona i bardzo na tym straciła. Aktorzy zostali dobrze dobrani, ale brakowało mi emocji jakie powinny im towarzyszyć. Zgadzam się, że ujęcia latawców należą do bardzo udanych, ale jeżeli chodzi o muzykę - o, nie - Iglesias w pełni oddał charakter muzyki azjatyckiej. Jeżeli film zasługuje na 7 to tylko DZIĘKI muzyce, a nie PRZEZ muzykę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones