PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174167}

Chłopiec z latawcem

The Kite Runner
7,6 18 725
ocen
7,6 10 1 18725
7,0 4
oceny krytyków
Chłopiec z latawcem
powrót do forum filmu Chłopiec z latawcem

Film ogląda się dobrze, jest ciekawy i na swój sposób pięny choć rzeczywiście jest naszpikowany niedociągnięciami i miejscami trąca amatorskim podejściem, tak że w gruncie rzeczy widz to czuje i co gorsza, czuje że to tylko film. A że temat dobry a historia z morałem, to te kilka potknięć nie czynią go kiepską propozycją

ocenił(a) film na 8
MissBetsy

propaganda, ale 8 dostanie;
co prawda jakby na ten przykład niemce wojne wygrały to talibami byśmy my w tem filmie byli, ale mniejsza z tem

ocenił(a) film na 8
MissBetsy

Ja mam wrażenie, ze film momentami był zbyt delikatny w ocenie Talibów, tak jakby obawiano sie cenzury/nacisków "grup" religijnych.

użytkownik usunięty
krzysztofgabrysiak93

Dokładnie to samo sobie pomyślałam oglądając go.

ocenił(a) film na 5
MissBetsy

Banalna, naiwna fabuła, film kulawy i pełen niedociągnięć. Od początku mi się w tym filmie cos nie podobało, aż sprawdziłęm: reżyser z Niemiec, scenarzysta z USA. I wszystko jasne, bo ze współpracy Europejczyka z Amerykaninem przy filmie o Afganistanie niewiele dobrego może wyniknąć. Lepiej jednak, żeby robili to ludzie wyrośli w tamtej kulturze, jedynie współpracując z ludźmi zachodu, którzy niejako byliby "tłumaczami" tamtej rzeczywistości na język zachodu. A tak wyszła cieżkostrawna kaszanka, którą mi się ciężko oglądało. Ugłądzona i urobiona na europejsko- amerykańską modłę. Ja tego nie kupuję, to zdecydowanie nie moje kino ani moja estetyka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones