PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174167}

Chłopiec z latawcem

The Kite Runner
7,6 18 726
ocen
7,6 10 1 18726
7,0 4
oceny krytyków
Chłopiec z latawcem
powrót do forum filmu Chłopiec z latawcem

Książka jest niesamowita! Zapiera dech w piersiach, wzrusza. Prawdziwy świat, emocje, życie. Jedna z lepszych jakie czytałam. I dlatego mam prośbę: czy znacie książki o podobnej tematyce? Jeśli tak byłabym wdzięczna za tytuły. Pozdr

Tync

Też czytałam książkę i jestem tego samego zdania. Polecam gorąco, bo jest naprawdę fantastyczna! Niestety nie widziałam filmu, ale chcę jak najszybciej nadrobić. I przychylam się do prośby powyżej, bo chętnie poczytam coś z tej dziedziny.

pietrusia

Ja polecam także inną książkę tego autora - "Tysiąc wspaniałych słońc" - coś pięknego!

ocenił(a) film na 4
Tync

książka jest cudowna - film bez komentarza! jedna wielka Beznadzieja;/ podobać się może tylko tym, którzy nie czytali. Film jest wręcz pusty, pozbawiony emocji, wiele rzeczy się nie zgadza...

ocenił(a) film na 7
andzia_x3

Filmy nie są po to, żeby "się zgadzały" z książkami. Książka to książka, film to film. Dwie odrębne całości.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 6
Svankmajerova

Ale jeżeli zna się tę historię z książki to w filmie może wypaść ona na tyle blado, żeby ją tak skomentować i ocenić ;p Jeżeli ja oceniam ten film na 7 to jedynie dlatego, że kieruję się naiwnym realizmem. Wszystkie oceny na filmwebie są subiektywne - w większym lub mniejszym stopniu. Zależy na ile sobie pozwolimy. Najchętniej sama dałabym mu 4 ;-) Jeżeli film powstaje na podstawie książki musi liczyć się z krytyką, ponieważ o wiele łatwiej napisać scenariusz na podstawie książki, niż samemu wymyślić podobną historię. W tym przypadku film niewiele wnosi.
No patrzcie, samą siebie przekonałam, żeby dać mu ocenę niżej ;-)
Muzyka Iglesiasa - genialna!

Tync

Polecam "Frisztę" Petry Prochazkowej. Wg mnie nie mniej wciągająca, a literacko z wyższej półki. Miłej lektury!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones